Integrácia CRM systému s E-shopom

Vďaka tomu, že Vtiger CRM je Open Source systém, teda otvorený zdrojový kód, dokážete ho prepojiť takmer s čímkoľvek. Či už ide o iný informačný systém, eshop, skladové hospodárstvo, alebo o účtovný program, vďaka API rozhraniu dokážete jednoducho prenášať informácie. V tomto článku Vám ukážeme úspešné prepojenie s obľúbeným WooCommerce E-shopom

Prepojenie E-shopu s CRM systémom

Našim novým zákazníkom sa stala spoločnosť, ktorá vlastní Ehop postavený na báze WooCommerce. WooCommerce patrí medzi najpopulárnejší E-shop plugin pre WordPress. Je určený pre malých a veľkých online obchodníkov používajúcich WordPress. Jedna zo základných požiadaviek bolo prepojenie existujúceho E-shopu a nášho CRM systému.

Východisková situácia

Náš zákazník prevádzkuje viacero internetových obchodov. Základná potreba bola prepojiť tieto internetové obchody s jedným CRM systémom. Potreboval viesť jednotnú evidenciu svojich klientoch ako aj evidenciu obchodných aktivít s klientmi. Implementáciou CRM systému získal náš zákazník aplikáciu, evidujúcu všetky dôležité údaje na jednom mieste dostupné kedykoľvek. Taktiež bolo nutné doprogramovať možnosť vytvorenia jednej faktúry a jedného dodacieho listu z viacerých objednávok pre jedného klienta. Táto funkcionalita nie je bežne dostupná v iných informačných systémov, a aj preto sa zákazník rozhodol pre implementáciu nášho CRM systému.

Riešenie

Modul ITS4You WooCommerce vám umožní prepojiť eshop s CRM systémom a otvoriť nové dimenzie riadenia vzťahov so zákazníkmi. Synchronizácia umožňuje systému CRM prijímať všetky Produkty, registrovaných zákazníkov a  ich Objednávky. CRM následne umožňuje aktualizáciu stav Objednávky do WooCommerce. Všetky ďalšie možnosti synchronizácie je možné po konzultácii s nami mapovať podľa vašich potrieb.

Prvým krokom je nainštalovanie si WooCommerce doplnku do svojho WordPressu a povoľte Rest API vytvorením kľúča API.

WooCommerce Rest API
WooCommerce Enable Rest API

Ďalším krokom bolo vytvorenie webhook pre WooCommerce na synchronizáciu s CRM.

Woo Commerce Webhooks
Woo Commerce Webhooks

Nainštalujte si ITS4You WooCommerce modul do Vášho Vtiger CRM. Zodpovedný expert na synchronizáciu zmapuje, inicializuje a aktivuje synchronizačný proces podľa vašich potrieb.

    Základné nastavenie je takéto :

  • Klienti (Customers) sa z WooCommerce aktualizujú s CRM modulom Organizácie (Accounts)
  • Produkty (Products) sa z WooCommerce aktualizujú s CRM modulom Produkty (Products)
  • Objednávky (Orders) sa z WooCommerce aktualizujú s CRM modulom Objednávky (Sales Orders)

Všetky zmeny Produktov, Zákazníkov a Objednávok ktoré sa vykonajú vo WooCommerce sa pomocou nastaveného Webhook automaticky prenášajú do CRM. Poslednou úlohou pri tomto prepojení bolo vytvoriť prepojenie opačným smerom. To znamená, že zmena stavu Objednávky v CRM sa po uložení automaticky prenesie aj vo WooCommerce.

Radi Vám pomôžeme s Vaším podnikaním

Sme stabilným partnerom takmer 15 rokov

Dohodnite si s nami online stretnutie a my Vám zanalyzujeme možnosti presunu Vášho biznisu do online priestoru

Share this post


Za účelom čo najlepšieho využitia našich webových stránok používame cookies. Aby sme neporušili platné zákony, požadujeme váš výslovný súhlas.