Výhody online podnikania

Presun obchodovania a riadenia firmy do online priestoru, dáva možnosť rýchleho, správneho rozhodovania a poskytuje zásadnú konkurenčnú výhodu

Dnešná neľahká doba súvisiaca s pandémiou COVID-19 je ťažká pre každého jednotlivca, nehovoriac už o podnikaní v tomto čase zatvorených prevádzok. Napriek tomu by sme Vám radi predstavili úspešný príbeh, kedy aj v takejto situácii môže mať drevárska firma dostatok práce a veľké množstvo zákaziek.

Základným princípom je presun Vášho podnikania do online priestoru

Aj v bežnej dobe Vám tento presun obchodovania a riadenia firmy dáva možnosť rýchleho a správneho rozhodovania. Vo výnimočných situáciách, aké práve zažívame, Vám takýto spôsob fungovania poskytuje zásadnú konkurenčnú výhodu. Chceme Vám popísať ako sa môže stať naprogramovaný systém na mieru celofiremným spoločníkom.

Naša firma už dlhodobo spolupracuje s nábytkárskou firmou, ktorá sa zaoberá výrobou a montážou vstavaných skríň. Celá spolupráca začala pred viac ako 15 rokmi, keď potrebovali jednoduchú evidenciu objednávok a plánovanie práce. Implementovali sme Vtiger CRM Open Source s drobnými úpravami na mieru. Na začiatku svojho podnikania mala firma pobočky v rôznych nákupných centrách na východnom Slovensku. Ich požiadavka bola na jednoduchý CRM systém, umožňujúci navzájom zdieľať obchodné informácie všetkých prevádzok. Spokojnosť so CRM systémom podnietila myšlienku, či by tento systém dokázal na základe zadaných rozmerov, farby drevodekoru, počtu dvier a typov vnútornej zástavby vypočítať cenu vstavanej skrine. Pre nás to bola výzva a vďaka naším skúsenostiam s implementáciou CRM systému na mieru sme pred viac ako 10 rokmi zahájili vývoj systému pre výpočet ceny vstavanej skrine. Postupne pribúdali ďalšie a ďalšie požiadavky na celý obchodný a výrobný proces napr.: porezový plán, plánovanie rozvozu, automaticky odpočet materiálu zo skladu, výpočet hmotnosti celej objednávky, predikcia stavu zásob na sklade a ich objednávanie. Zautomatizovanie procesov pomohlo odstrániť chybovosť ľudského faktora. S rozvojom firmy rástol aj samotný program a musel sa prispôsobovať novým požiadavkám. Do firmy pribudli obchodní zástupcovia, ktorí ponúkali drevárskym firmám možnosť spolupráce a taktiež online prístup do časti programu na tvorbu a výpočet cenových ponúk. Každá partnerská firma mala podľa dohody a veľkosti obratu vlastnú maržu. Celá stratégia firmy sa postupne presúvala z maloobchodného predaja (showroom v nákupných centrách) na získavanie partnerských firiem (veľkoobchod) a ponúkanie komplexných služieb. Takto už v roku 2008 dokázali partnerom ponúknuť nielen porez materiálu na mieru, ale aj online prístup do systému na vytváranie a výpočet cenových ponúk.

Odborná náročnosť dovtedy používaného konfigurátora vstavanej skrine dala základ myšlienke jednoduchšieho programu, ktorým si zákazníci dokážu vyskladať vstavanú skriňu samostatne.

Niekoľko mesačná programátorská práca viedla v roku 2011 k vzniku projektu lacne-skrine.sk a neskôr sa pod doménou levne-skrine.cz pôsobenie firmy presunulo aj na český trh. Tento online konfigurátor je rozdelený do niekoľkých jednoduchých krokov. Počas online návrhu vstavanej skrine, webstránka neustále komunikuje s pôvodným CRM systémom. Na konci celého procesu sa zákazník dozvie výslednú sumu svojej zostavy, čím sa tento projekt stáva unikátnym na slovenskom a českom trhu. V prípade záujmu si ju vie priamo objednať. Po ukončení objednávky CRM systém automaticky vytvorí potrebné podklady pre dielňu a zašle notifikačné správy.

Neustále meniace sa požiadavky súčasnej doby prinášajú so sebou potrebu dostupnosti mobilnej aplikácie pre návrh vstavanej skrine, na čom aktuálne pracujeme.

Radi Vám pomôžeme s Vaším podnikaním

Sme stabilným partnerom takmer 15 rokov

Dohodnite si s nami online stretnutie a my Vám zanalyzujeme možnosti presunu Vášho biznisu do online priestoru

Share this post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Za účelom čo najlepšieho využitia našich webových stránok používame cookies. Aby sme neporušili platné zákony, požadujeme váš výslovný súhlas.