Nasadenie vtiger CRM pre POSTBANK Factoring GmbH

V spolupráci s nemeckým partnerom sme sa podieľali na vývoji vtiger CRM pre POSTBANK Factoring GmbH.

Firma POSTBANK Factoring GmbH (PBF) plánuje zaviesť CRM riešenie na základe Open Source Software vtiger CRM a centrálny softvér na vytváranie ponúk tiež na základe Open Source Software vtiger CRM.

S týmto CRM softvérom sa má spravovať kompletná databáza Zákazníkov. Toho času neexistuje jednotná správa modulu Prvý kontakt (Leads).V budúcnosti má byť možný kompletný pohľad všetkých predložených ponúk a rôznych stavov ponúk v podniku. Doposiaľ sa ponuky vytvárali prostredníctvom Excelu alebo Wordu nezávisle cez každé oddelenie alebo produktové skupiny. S touto novou službou sa má vytvoriť nová platforma.
V ďalšom budúcom projektovom kroku sa má prepojiť vtiger CRM s Dokument Management System (DMS), aby bolo možné jednoducho spravovať dokumenty podniku.
Kedže firma nemala CRM systém, existovali rôzne problémy s dostupnosťou dát pri dovolenkách, ako aj to, že pri odchode zamestnancov nie všetky dáta boli uložené na sieti. Ani komunikácia so zákazníkom nebola evidovaná správne, pretože neexistovali jednoznačné zásady pre všetkých zamestnancov ani kalendár ochodných zástupcov a plánovanie termínov. Z toho dôvodu sa vtiger CRM ako CRM softvér nasadí so špeciálnymi úpravami podľa požiadaviek zákazníka. Taktiež je nutné vyriešiť import dát z existujúcich Excelovských tabuliek.

Doba trvania projektu: 18 mesiacov
Počet programátorov: 2
Systémové požiadavky: databáza ORACLE
webserver: Apache
programovací jazyk: PHP, Java Script, Ajax, HTML, CSS

Share this post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Za účelom čo najlepšieho využitia našich webových stránok používame cookies. Aby sme neporušili platné zákony, požadujeme váš výslovný súhlas.