Začíname s Vtiger CRM #7: Číslovanie záznamov a výberové hodnoty

Číslovanie sa využíva pri vytváraní záznamov aby každý záznam mal jednoznačný identifikátor (napríklad Faktúry, Objednávky). Výberové hodnoty sa využívajú prevažne na stavy a na vytváranie dôležitých pohľadov.

Začíname s Vtiger CRM #7

Nastavenie číslovania záznamov a vlastné výberové hodnoty

Číselníky
Aby sa nestalo, že sa Vám vytvoria 2 faktúry s číslom FA001 a FA001, čo by robili potom problém v účtovníctve. Vtiger CRM sa stará o to, aby každý záznam mal unikátne číslo.
Pre každý modul viete určiť identifikátor a počiatočné číslo.
Napríklad: Faktúry- INV…, Objednávky – SHOP…, Osoby – Kontakt…. Každý ďalší záznam ma teda číslo o 1 väčšie ako záznam pred ním.

external

Viac informácií o číselníkoch nájdete v našom manuáli

Výberové menu a hodnoty výberového poľa?

Výberové menu je rozbaľovacie pole so zoznamom dostupných možností, v rámci ktorých je možné vybrať jednu alebo viac možností.
Výberové menu je vhodné napríklad na stav záznamu. Stav faktúry môže byť napríklad Vytvorená, Odoslaná, Uhradená, Nehradená, …
Na základe tohoto stavu viete vytvoriť pohľad, ktorým si v systéme zobrazíte neuhradené faktúry (Ako na to?)

Výberové menu vo Vtiger CRM

Čo znamená, že sú hodnoty priradené k rolám

Konkrétne hodnoty vo výberovom menu dokážeme priradiť rolám a len používatelia danej roly budú vedieť túto hodnotu použiť (nastaviť).

V praxi to môže znamenať napríklad toto: obchodný zástupca nebude vedieť faktúru nastaviť ako zaplatenú. To dokáže len účtovník. Ale ani on nebude môcť faktúru zrušiť. Na to má právo jedine CEO.

Výberové menu vo Vtiger CRM

Viac informácií výberovom menu nájdete v našom manuáli

Nechajte nastavenia CRM systému na odborníkov

Sme tu pre Vás

Share this post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Za účelom čo najlepšieho využitia našich webových stránok používame cookies. Aby sme neporušili platné zákony, požadujeme váš výslovný súhlas.